Henri Koskiniemi

Carling Tech, Gigalight, Blink Marine ja Raritan

Gigalight optiset moduulit (optical transceiver) edustavat alan kärkikehitystä ja korkeaa laatua. Tuotevalikoimasta löytyy mallivaihtoehdot konesaleihin, FTTH-, metro- ja runkoverkkoihin sekä mobiiliverkkoihin. Valikoiman kaikki mallit ovat saatavissa koodattuina yhteensopivaksi eri laitevalmistajien aktiivilaitteisiin. 

Osoituksena valmistajan jatkuvasta tuotekehityksestä on uusi 800 Gbit/s nopeuteen kykenevä QSFP-DD ACC transceiver, joka on tarkoitettu erityisesti high performance computing ympäristöihin.

Lisätietoja:
Henri Koskiniemi
050 479 4413
henri.koskiniemi@enkom-active.fi

Tuotekoodi Nimi Tuotekuvaus Pakkauskoko Tuotelehti Lisää tarjouspyyntöön
GPB-3524L-L2CD GPB-3524L-L2CD 1.25Gbps SFP Bi-Directional Transceiver, 20km Reach 1310nm TX / 1550 nm RX 1 Lisää
GPB-5324L-L2CD GPB-5324L-L2CD 1.25Gbps SFP Bi-Directional Transceiver, 20km Reach 1550nm TX / 1310 nm RX 1 Lisää
GPP-85192-SRC GPP-85192-SRC 10Gbps SFP+ Optical Transceiver, 300m Reach 1 Lisää
GPP-31192-LRC GPP-31192-LRC 10G SFP+ LR 1310nm 10km Optical Transceiver 1 Lisää
GPP-55192-ERC GPP-55192-ERC 10G SFP+ ER 1550nm 40km Optical Transceiver 1 Lisää
GSS MPO250 SRC GSS MPO250 SRC 25Gbps 850nm SFP 28 Optical Transceiver 1 Lisää
GSS-SPO250-LRC GSS-SPO250-LRC 25Gbps 1310nm SFP28 Transceiver 1 Lisää
GBP-2733250-LRT GBP-2733250-LRT 25Gbps SFP28 Bi-Directional Transceiver 1 Lisää
GBP-3327250-LRT GBP-3327250-LRT 25Gbps SFP28 Bi-Directional Transceiver 1 Lisää
GQS-MPO400-SR4C GQS-MPO400-SR4C QSFP+ SR4 1 Lisää
GQS-MPO101-SR4C GQS-MPO101-SR4C 100GBASE-SR4 100m QSFP28 Optical Transceiver 1 Lisää
GQS-SPO101-LR4C GQS-SPO101-LR4C 100GBASE-LR4 QSFP28 Optical Transceiver Module 1 Lisää
GQM-SPO400-IR4C GQM-SPO400-IR4C 40Gb/s QSFP+ Parallel Single Mode Module 2km 1 Lisää

Gigalight on optisten lähettimien pioneeri. Laadukkaat komponentit ja pitkäaikainen kokemus mahdollistavat uusien innovaatioiden tuomisen ensimmäisenä markkinoille. Gigalightin optisen transceivereiden valikoimasta löytyy mallit kiinteään verkkoon, 5G mobiiliverkkoon sekä data center ympäristöihin.

www.gigalight.com

Takaisin ylös

Käytämme sivustollamme evästeitä taataksemme parhaan mahdollisen käyttäjäkokemuksen. Jatkamalla eteenpäin hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää