Gigalightilta uudet 100G QSFP28 optiikat

22.4.2020

Gigalight optiikat ovat saatavilla koodattuina merkittävien laitetoimittajien järjestelmiin.

Konesalien kasvavia tiedonsiirtotarpeita varten Gigalight on julkaissut sarjan uusia 100G QSFP28 ja 25G SFP optiikoita. Uudet mallit tarjoavat asiakkaille laajemman ja entistä kustannustehokkaamman mallivalikoiman.

100G QSFP28 SR4 mallit tukevat 25/28G nopeutta per kanava ja 100 m tiedonsiirtopituutta ilman virheenkorjausta (FEC). Virheenkorjauksella voidaan saavuttaa 300 m siirtoetäisyys. Etäisyydet saavutetaan OM4 kuidulla. Vaihtoehtona valmiiksi kaapeloidut AOC-mallit. Useimmat mallit ovat saatavilla Industrial lämpötila-alueen tuella.

Gigalight optiikat ovat saatavilla koodattuina merkittävien laitetoimittajien järjestelmiin.

Esimerkkimallien tuotelehdet löydät alta:
GQS-MPO101-SR4CL: 100 Gbps SR4 QSFP28
GQS-MDO101-XXXCL: 100 Gbps SR4 QSFP28 AOC
GSS-MPO250-SRC: 25 Gbps 850 nm SFP28
GSS-MDO250-xxxC: 25 Gbps 850 nm SFP28 AOC

Lisätietoja:
Mervi Fischer
Enkom Active Oy    
050 388 8205
mervi.fischer@enkom-active.fi
LinkedIn

« Takaisin


© 2020 Enkom Active Oy | Tekninen toteutus Aldone